Un fermier a vândut mere astfel: în prima zi, 64,24 kg, in a doua zi, cu 16,5 kg mai mult decat in prima zi, iar în a treia zi, dublul primelor două zile la un loc. Știm ca un kilogram e costa 8,35 lei. Ce sumă de bani a încasat fermierul? Urgent vă rog!!!!! dau coroană
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!