Răspuns :
Răspuns:
Explicație pas cu pas:

Explicație pas cu pas:
2,25kg.....15,75lei
1kg.....?
15,75:2,25=7
7lei costă 1kg de struguri!
Sper că te-am ajutat<3
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!