Bunica a plătit 39 lei pentru 3 kg de vinete şi 2 kg de ardei. Dorind să facă zacuscă, a doua zi a mai cumpărat 7 kg de vinete şi 10 kg de ardei, plătind 123 lei. Aflaţi care este preţul unui kilogram de vinete, respectiv prețul unui kilogram de ardei. vă rog ajutor️️
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!