Bunica a plătit pentru 5 kg de zahăr și 3 kg de făină 190 de lei, iar mama a plătit pentru 3 kg de zahăr şi aceeaşi cantitate de făină 150 de lei. Câți lei costă un kilogram din fiecare produs?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!