Răspuns :
Un kilogram de mere costă 3 lei.
Cinci kilograme costă: 3 lei × 5kg = 15 lei
Răspuns:
15 lei
Explicație pas cu pas:
3x5=15 lei
Sper ca te-am ajutat :3
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!