Răspuns :
Răspuns:
1kg de mere=48÷3=16 ron
8kg de mere=16×8=128
48 : 3 = 16 lei ( costa 1 kg de mere )
16 × 8 = 128 lei ( 8 kg de mere )
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!