4. Ana a cumpărat câteva ilustrate la pre- tul de 12 lei. Dan a cumpărat tot atâtea ilustrate, dar la preţul de 15 lei. Ştiind că Ana a cheltuit 60 de lei, aflați cât a cheltuit Dan. a) Organizați datele problemei într-un tabel. b) Scrieți rezolvarea cu justificări. c) Numiţi metoda de rezolvare a problemei am nevoie acum de acest raspuns cine mă ajută primeste 1.000.000.000.000.000.000.000 de coroane vă rog frumos
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!