Răspuns :
Răspuns:
23 kg rosii= 207 lei
1 kg rosii= 207:23
1 kg rosii= 9 lei
Explicație pas cu pas:
207:23=9 lei kg rosii
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!