8. Mihaela cumpără pentru colegele sale 18 napolitane şi 20 de cornuri şi plăteşte 90000 lei. Dacă 6 napolitane costă cât 10 cornuri, află câţi lei costă o napolitană. Dar un corn ? va rog AJUTATIMA!!!
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!