3. Prețul unui kg de orez este cu 5 lei mai mic decât al unui kg de făină. Pentru 2 kg de orez şi
3 kg de făina s-au platit 1840 lei. Cât costă 1 kg din fiecare produs, dacă altă dată pentru 3
kg de orez şi 2 kg de făină s-au platit 1835 lei ?"
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!