doua kilograme de mere si trei kilograme de pere costa un kilogram de mere si un kilogram de pere ,daca patru patru kilograme de mere si cinci kilograme de pere costa 39.80 lei. Metoda comparatiei va rog ... :(
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!