Doua kilograme de pere costa cit rei kilograme de mere.Maria a cumparat un kilogram de mere si un kiloram de pere.achitind suma de 10 lei.determinati preul unui kilogram de pere. Va rog rezolvarea prin sistem!!!! ❤
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!