Răspuns :
Explicație pas cu pas:
Are 15 lei
O praji costa 4lei
Răspuns:
are 15 lei
o prăjitura costă 4 lei
Explicație pas cu pas:
3+1=4 lei
4×4=16
16-1=15
nush sigur dacă așa se rezolva dar sunt sigur că are 15 lei și că o prăjitura costă 4
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!