Ana a cumparat 2,5 kg de mere si 2kg portocale ,platind in total 21,50 lei .Maria a cumparat 5kg de mere si 1,5 de portocale ,fructe de acelasi tip din acelasi magazin si la aceeasi ora si zi ca Ana ,patind in total 26,75 lei .Cat ar costa un kg de mere si 2 kg de portocale .? va rog care stiti sa ma ajutati.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!