Un kilogram de mere costă 3,5 lei, iar un kilogram de pere cu 2,3 lei mai mult. Elias cumpără 5 kg de mere și 3 kg de pere. Ce rest va primi de la o bancnotă de 100 lei?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!