5 kg de roșii costă cu 16 lei mai mult decât 3kg de roșii.Cât costă 8 kg de roșii? repede!!!​

Răspuns :

Răspuns:

16 ×2 = 32

Explicație:

5kg-3kg și ne da 2kg

Răspuns:

40 de lei

Explicație:

prin metoda de 3 impla.

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Limba română. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!


RO Studier: Alte intrebari