са
11. Alcătuieşte probleme folosind imaginile şi
reprezentările grafice:
Rezolvă:
a) 14 lei
b) 56 km
km ] 72 km
easino
torile​


Răspuns :

a) nicu s-a dus la magazin după o pâine și o înghețată. In total el avea 20 de lei dacă pâinea costa 14 lei la ce preț e înghețată?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!


RO Studier: Alte intrebari