4. Citește cu atenţie propozițiile de mai jos. Completează tabelul.
Fiecare album costă 27 lei. Pentru cercul de pictură se cumpără 9
albume de desen.
Cantitatea
Ce a cumpărat?
Prețul (lei)
Costul (lei)
(bucăți)
Completează căsuţa rămasă liberă în tabel.​


Răspuns :

Răspuns:

deci: fara deci

Explicație pas cu pas:

cantitatea-9

Ce a cumparat-albume de desen

Prețul- 9 lei

costul- 243lei

coroana????:)

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!


RO Studier: Alte intrebari