PROBLEME- Metoda comparației 1. Radu cumpără trei caiete de matematică şi doua caiete de desen si plateste 14 lei. Dacă ar cumpăra trei caiete de matematică şi patru de desen, ar fi platit 22 lei. Cat costa un caiet de fiecare fel?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!