Dacă 7,5 kg de banane costă 33,75 lei,atunci un kilogram costă:
a)4,5 lei;
b)4 lei;
c)5 lei;
d)5,5 lei.
VĂ ROG SĂ FACEȚI ȘI CALCULUL LA EXERCIȚIU!!!
VĂ ROG!!​