3 prietene au plecat la magazin Maria a cumpărat 3 kg mere 2 kg pere și 5 kg prune=110 lei Ioana a cumpărat 6 kg mere 4 kg pere și 2 kg prune =84 lei Elena a cumpărat 6 kg mere 7 kg pere și 7 kg prune= 176 lei
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!