o gospodina a plătit 19 lei pentru doua kilograme de banane si 3 kilograme de portocale.Altă gospodină a cumpărat 4 kilograme de banane si 2 kilograme de portocale și a plătit 26 de lei.Cât costă un kilogram de banane?Dar unul de portocale? Rezolvați prin Metoda Comparației.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!