4. Metoda comparației costă 300 lei. Cât costă un ursulet? Dar o păpuşă? 1. Trei ursuleți și două păpuși costă 220 lei, iar 5 ursuleți și două păpuși lei, iar Beatrice iitură?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!