Să se afle cât costă 1 kg de făină și cât costă 1 l de ulei știind că 5 kg de făină și 6 L de ulei costă 39 RON iar 10 kg de făină și 6 L de ulei costă 45 RON.Cat costa un L de ulei si cat costa un KG de faina? Dau coroana pls
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!