Răspuns :
Răspuns:
22.4 lei
Explicație pas cu pas:
Aflam cat costa un kilogram
16/5=3.2 lei
Acum aflam cat costa 7kg
7*3.2=22.4 lei
Sper ca te-am ajutat......7*3,2=22,4 lei...

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!