Stiind ca pentru 7 kg de struguri se platesc 11,2 lei,aflati cate kg de struguri se pot cumpara cu 25,6 lei. Va rog,e urgent,dau coroana​

Răspuns :

Răspuns:

11,2÷7 = 1.6 lei 1kg

18kg=26,5lei

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!


RO Studier: Alte intrebari