Un kg de mere costă 7 RON iar 1 kg de pere 9 RON. sau vândut 263 kg de mere și 429 kg de pere. Rezolvați printr-un singur exercitiu. Ce suma sa încasat pe fruct
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!