Patru kilograme de mere, două kilograme de caise și două kilograme de pere costă 30 de lei. Două kilograme de mere, trei kilograme de caise și patru kilograme de pere de același fel, costă 37 lei. Cinci kilograme de mere, trei kilograme de caise și două kilograme de pere, de același fel, costă 38 lei. Prețul total plătit pentru un kilogram de mere, un kilogram de caise și un kilogram de pere este de
VA ROG AJUTATI-MA
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!