o cafenea a achizitionat 80 kg de lamaie si 60 kg de portocale,avand acelasi pret la kg lamaile au costat in total cu 600 lei mai mult decat portocale.La ce pret se vinde fructele?va rog ajutatima!​

Răspuns :

20kg e diferenta dintre ele Deci 600de lei costa 20kg
Rezulta ca 1kg costa 30 de lei
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!


RO Studier: Alte intrebari