Mama a cumparat pentru copiii săi: 5 caiete a câte 10 lei bucata, 8 albume a câte 10 lei bucata, iar de 20 lei a cumpărat ciocolate a câte 4 lei bucata. Inscrie datele problemei în tabel şi rezolvă problema. Cantitatea Preţul Costul
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!