Răspuns :
Răspuns:
1kg=15÷3=5lei . 4kg=5×4=20lei
Explicație pas cu pas:
3 kg lamai .........15 lei
1 kg .......................15:3=5 lei
4 kg..............4×5= 20 lei
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!