Răspuns :
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
8kg.............216lei
19kg...........x lei -----------> 8x=216 ori 19
8x=4104
x=513 lei
Ai rezolvarea în poza.
•Sper că te-am ajutat•

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!