Răspuns :
9×7=63
6×8=48
63+48=111
Explicație pas cu pas:
7×9 kg= 63lei (au costat cartofii)
8×6kg= 48lei (a costat ceapa )
63 lei+48 lei= 111 lei (costul total al cumpărăturilor)
Sper ca am ajutat! ;)
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!