Răspuns :
Răspuns: 4 lei prețul unui kg de prune
Explicație pas cu pas:
Salutare!
Cat a plătit mama pe cele 8 kg de prune ?
32 lei : 8 = 4 lei prețul unui kg de prune
Cat a plătit mama pe cele 10 kg de prune ?
40 lei : 10 = 4 lei prețul unui kg de prune
Cat a plătit mama pe cele 6 kg de prune ?
24 lei : 6 = 4 lei prețul unui kg de prune
#copaceibrainly
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!