Răspuns :
Răspuns:
24:8=3 lei/kg
3×5=15lei/5 kg mere
Răspuns:
8kg..................24lei
1kg...................24:8=3lei
5kg..................3x5=15lei
15 LEI
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!