Răspuns :
Răspuns:
Bună!
16÷4=4
3×4=12 lei
Răspuns:
4kg rosii...16 lei
3kg rosii...x lei
--------------------------
x=3·16:4=12 lei
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!