Răspuns :
Enunț problemă matematică
Dacă un creion costă 3 lei și 1 album costă 12 lei, de câte ori costă albumul mai mult decât creionul?
Daca un creion costa 3 lei si 1 album 12 lei. De cate ori ma mult costa albumul decat creionul?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Limba română. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!