Un kg de zahăr costă cu 1 leu mai mult decât 1 kg de făină. Dacă o gospodina ar lua cu toți banii pe care-i are zahăr, ar ajunge pentru 17 kg și i-ar mai rămâne 4 lei, daca ar lua numai făină, i-ar ajunge pentru 20 kg. Câți lei are gospodina?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de folos. Pentru orice întrebări sau sprijin suplimentar, suntem aici pentru voi – nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și vă sugerăm să ne salvați în lista de site-uri preferate!